Rynek paliw na świecie

Rafineria OMV w Schwechat wróci do pełnej sprawności w III kwartale 2022 r.

e-petrol.pl
2022-06-24 / 13:25
Rafineria OMV w Schwechat wróci do pełnej sprawności w III kwartale 2022 r.

Austriacki koncern poinformował, że poczyniono znaczne postępy w zakresie alternatywnego systemu dostaw paliw na rynek – spodziewane przywrócenie do pełnego wykorzystania zakładu w Schwechat jest planowane w drugiej połowie III kwartału 2022 r.

Podczas wymaganej prawem próby ciśnieniowej wody w ramach końcowych etapów remontu Rafinerii OMV Schwechat w dniu 3 czerwca 2022 r. doszło do uszkodzenia płaszcza zewnętrznego jednej z kolumn instalacji destylacji ropy naftowej. Niemal od razu po wypadku przystąpiono do naprawy uszkodzeń. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że rafineria powinna w pełni zacząć działać w drugiej połowie III kwartału 2022 roku. OMV w komunikacie prasowym podało, że stworzenie solidnego alternatywnego systemu dostaw zapewnia produkty i łagodzi negatywny wpływ rynkowy przedłużającego się remontu zakładu w Schwechat.

Na czas naprawy firma OMV stworzyła alternatywny system zaopatrzenia w celu zaopatrywania rynków obsługiwanych przez rafinerię OMV Schwechat. System ten opiera się na trzech filarach: wykorzystaniu możliwości sieci rafinerii w ramach grupy; krótkoterminowego dostosowania w celu zwiększenia istniejących mocy produkcyjnych w rafinerii, a także ścisłej współpracy z partnerami w celu uzupełnienia brakujących wielkości zaopatrzenia.

Prace demontażowe, prace przygotowawcze, zamawianie materiałów i prefabrykacja do napraw rozpoczęły się bezpośrednio po zdarzeniu. Wydajność destylacji mniejszej dostępnej jednostki do destylacji ropy została zmaksymalizowana i obejmuje obecnie około 20 proc. poprzedniej wydajności. Dzięki wsparciu i elastyczności klientów, zapewniono alternatywne dostawy, aby sprostać wyzwaniom logistycznym.

Ponadto uwolnienie rezerw paliw w Austrii, ale także na Węgrzech, gdzie koncern ma stacje paliw, było sposobem zabezpieczenia zaopatrzenia paliw do czasu pełnego uruchomienia nowego systemu dostaw.

 Z przychodami ze sprzedaży Grupy na poziomie 36 mld EUR i zatrudnieniem około 22 400 pracowników w 2021 r., OMV należy do największych notowanych na giełdzie przedsiębiorstw przemysłowych w Austrii.
Słowa kluczowe: OMV, rafineria Schwechat
Polecamy
Z kraju
Polska importuje ropę gatunku Murban

Polska importuje ropę gatunku Murban »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-08-10 7,65 6,86 7,13 3,27
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Polska importuje ropę gatunku Murban

Polska importuje ropę gatunku Murban

Prezydent Nigerii odmawia zgody na sprzedaż aktywów Exxon Mobil

Prezydent Nigerii odmawia zgody na sprzedaż aktywów Exxon Mobil