Rynek paliw na świecie

Koniec strajku w rafinerii Exxon we Francji

e-petrol.pl
2022-07-04 / 09:47
Koniec strajku w rafinerii Exxon we Francji

W sobotę wstrzymany został strajk pracowników w rafinerii Exxon Mobil Esso w Fos-sur-Mer na południu Francji, a zatrzymane jednostki są ponownie uruchamiane, podała firma w niedzielę.

Rzeczniczka Esso Catherine Lebrun powiedziała, że spółka robi wszystko, aby zapewnić jak najwcześniejsze wznowienie działalności i dostaw, by można było jak najszybciej poniwnie zacząć obsługiwać klientów. 

Zakład Exxon w Fos ma zdolność rafinacji na poziomie 7 milionów ton rocznie, co według firmy odpowiada około 10 proc. zdolności krajowych.

Strajki w Esso rozpoczęły się 28 czerwca, a pracownicy domagali się wyższych płac, aby pokryć inflację. Były one częścią szerszych wysiłków związkowych w tym tygodniu, które uderzyły także w inne firmy energetyczne, takie jak państwowy zakład energetyczny EDF.

Lebrun dodał, że rozmowy między zarządem a wszystkimi powiązanymi stronami doprowadziły do zakończenia strajku, nie precyzując, że jakakolwiek umowa została zawarta.
Polecamy
Z kraju
Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP

Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-09-28 7,14 6,29 7,16 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy