Rynek paliw na świecie

Brytyjskie MON nie kupi rosyjskiej ropy

e-petrol.pl
2022-07-05 / 09:53
Brytyjskie MON nie kupi rosyjskiej ropy

Brytyjskie Ministerstwo Obrony zagroziło dostawcom paliw zerwaniem umów, jeśli będą one choć w części wyprodukowane na bazie rosyjskiej ropy, donosi dziennik „The Telegraph”. Gazeta, powołując się na przedstawiciela departamentu, napisała, że w takim przypadku zostaną podjęte natychmiastowe działania w celu zmiany dostawców na alternatywnych.

Przedstawiciel resortu obrony stwierdził, że jeżeli okaże się, że produkty naftowe dostarczane do MON pochodzą od rosyjskich dostawców, to resort podejmie natychmiastowe działania w celu przejścia na innych dostawców.  Ministerstwo kupuje paliwo od wielu dostawców, w szczególności od greckiego koncernu Motor Oil Hellas. 

Według gazety firma ta podpisała pięcioletnią umowę na dostawy z Rosnieftem w listopadzie 2017 roku. Jednak według przedstawiciela brytyjskiego Ministerstwa Obrony departament uzyskał zapewnienie, że produkty Motor Oil Hellas nie pochodzą od rosyjskich dostawców.
Polecamy
Z kraju
Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP

Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-09-28 7,14 6,29 7,16 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy