Rynek paliw na świecie

Austria ponownie wykorzysta rezerwy paliw podczas przestoju rafinerii

e-petrol.pl
2022-07-12 / 09:54
Austria ponownie wykorzysta rezerwy paliw podczas przestoju rafinerii

Austria poinformowała w poniedziałek, że planuje po raz drugi uwolnić paliwo z krajowych rezerw. Powodem decyzji jest przestój w rafinerii w Schwechat, który ma się przedłużyć co najmniej o kolejny miesiąc.

Na początku czerwca doszło to awarii w rafinerii OMV w Schwechat, gdzie doszło do eksplozji w jednostce destylacji ropy naftowej, do której doszło pod koniec planowanego remontu, który wstrzymał produkcję w tym miejscu od 19 kwietnia.  

Po uwolnieniu benzyny i oleju napędowego z rezerw krajowych w dniu 4 czerwca ministerstwo energii poinformowało w komunikacie, że teraz planuje ponownie wypuścić mniej więcej taką samą ilość oleju napędowego, jak również mniejszą ilość półproduktów, z których będą produkowane gotowe produkty naftowe.

Zgodnie z planem zostanie uwolnionych 100 tys. ton oleju napędowego i 45 tys. ton półproduktów. 4 czerwca uwolnione ilości wyniosły 112 tys. ton oleju napędowego i 56 tys. ton benzyny. Plan kolejnego uwolnienia rezerw musi zostać zatwierdzony przez główną komisję niższej izby parlamentu. 
Polecamy
Z kraju
Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP

Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-09-28 7,14 6,29 7,16 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy