Rynek paliw na świecie

USA zostają największym eksporterem LNG w pierwszej połowie 2022 r.

e-petrol.pl
2022-07-26 / 09:25
USA zostają największym eksporterem LNG w pierwszej połowie 2022 r.

Stany Zjednoczone stały się największym eksporterem skroplonego gazu ziemnego (LNG) w pierwszej połowie 2022 r., podała Energy Information Administration (EIA), powołując się na dane CEDIGAZ.

Eksport LNG z USA wzrósł o 12 proc. do średnio 11,2 miliarda stóp sześciennych dziennie w pierwszej połowie roku w porównaniu z drugą połową 2021 r., podała EIA. Zwiększona zdolność eksportowa LNG, wyższe ceny i popyt, szczególnie ze strony Europy, pomogły zwiększyć eksport.

Jak przypomniała agencja Reutera, eksport LNG gwałtownie wzrósł w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ kraje na całym świecie starają się odejść od bardziej zanieczyszczających środowisko elektrowni węglowych.

Jak podała EIA w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku około 71 proc. eksportu LNG z USA trafiło do Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

W czerwcu Stany Zjednoczone wyeksportowały o 11 proc. mniej LNG niż wynosił średni eksport w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2022 r., co było spowodowane pożarem, który wywołał awarię we Freeport LNG. Obiekt ma wznowić pracę na początku października.
Słowa kluczowe: dostawy gazu z USA
Polecamy
Z kraju
Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP

Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-09-28 7,14 6,29 7,16 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy