Rynek paliw na świecie

BP ma za sobą bardzo udany kwartał

e-petrol.pl
2022-08-03 / 09:24
BP ma za sobą bardzo udany kwartał

Zyski BP za drugi kwartał br. osiągnęły najwyższy poziom od 14 lat. Rosnące marże rafineryjne i ceny energii pomogły koncernowi podnieść dywidendę o 10 proc.

Dyrektor generalny Bernard Looney powiedział agencji Reutera, że firma działa dobrze i nadal się umacnia. Agencja podała, że Looney, który objął stanowisko w 2020 roku z obietnicą, że szybko zmieni BP z paliw kopalnych na odnawialne, powiedział we wtorek, że firma zwiększy wydatki na nową ropę i gaz o 500 milionów USD w odpowiedzi na globalny kryzys dostaw.

BP planuje utrzymać w tym roku całkowite wydatki inwestycyjne w przedziale od 14 do 15 miliardów USD. Koncern zdecydował się zwiększyć dywidendę dla akcjonariuszy i plan skupu akcji na bieżący kwartał do 3,5 miliarda USD w po tym, jak firma odkupiła papiery za 4,1 miliarda USD w pierwszej połowie roku.

Spółka podała, że spodziewa się, iż ceny ropy naftowej i gazu oraz marże rafineryjne pozostaną „podwyższone” w trzecim kwartale i zapowiedziała, że utrzyma cel polegający na wykorzystaniu 60 proc. nadwyżki środków pieniężnych na skup akcji własnych. Wzrost przychodów pozwolił również BP na zdecydowaną redukcję zadłużenia do 22,8 mld USD z 27,5 mld USD pod koniec marca.
 
Słowa kluczowe: BP, wyniki finansowe
Polecamy
Z kraju
Polska importuje ropę gatunku Murban

Polska importuje ropę gatunku Murban »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-08-10 7,65 6,86 7,13 3,27
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Polska importuje ropę gatunku Murban

Polska importuje ropę gatunku Murban

Prezydent Nigerii odmawia zgody na sprzedaż aktywów Exxon Mobil

Prezydent Nigerii odmawia zgody na sprzedaż aktywów Exxon Mobil