Rynek paliw na świecie

BP ma za sobą bardzo udany kwartał

e-petrol.pl
2022-08-03 / 09:24
BP ma za sobą bardzo udany kwartał

Zyski BP za drugi kwartał br. osiągnęły najwyższy poziom od 14 lat. Rosnące marże rafineryjne i ceny energii pomogły koncernowi podnieść dywidendę o 10 proc.

Dyrektor generalny Bernard Looney powiedział agencji Reutera, że firma działa dobrze i nadal się umacnia. Agencja podała, że Looney, który objął stanowisko w 2020 roku z obietnicą, że szybko zmieni BP z paliw kopalnych na odnawialne, powiedział we wtorek, że firma zwiększy wydatki na nową ropę i gaz o 500 milionów USD w odpowiedzi na globalny kryzys dostaw.

BP planuje utrzymać w tym roku całkowite wydatki inwestycyjne w przedziale od 14 do 15 miliardów USD. Koncern zdecydował się zwiększyć dywidendę dla akcjonariuszy i plan skupu akcji na bieżący kwartał do 3,5 miliarda USD w po tym, jak firma odkupiła papiery za 4,1 miliarda USD w pierwszej połowie roku.

Spółka podała, że spodziewa się, iż ceny ropy naftowej i gazu oraz marże rafineryjne pozostaną „podwyższone” w trzecim kwartale i zapowiedziała, że utrzyma cel polegający na wykorzystaniu 60 proc. nadwyżki środków pieniężnych na skup akcji własnych. Wzrost przychodów pozwolił również BP na zdecydowaną redukcję zadłużenia do 22,8 mld USD z 27,5 mld USD pod koniec marca.
 
Słowa kluczowe: BP, wyniki finansowe
Polecamy
Z kraju
Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP

Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-09-28 7,14 6,29 7,16 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy